ДО УВАГИ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧІВ САДОВИХ ТОВАРИСТВ "Вишневий сад", "Ветеран", "Маяк". ЗАХИСНІ ОХОРОННІ ЗОНИ.

ДО УВАГИ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧІВ САДОВИХ ТОВАРИСТВ

“ВИШНЕВИЙ САД”, “ВЕТЕРАН”, “МАЯК”!

ЗАХИСНІ ОХОРОННІ ЗОНИ.

            Комунальне підприємство “Чорноморськводоканал” Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області повідомляє, що на земельних ділянках протяжністю від вулиці Дукова, с. Молодіжне, Овідіопольського району, та уздовж автошляху Т1641, де розміщені садові товариства “Вишневий сад”, “Ветеран” “Маяк”, проходять два каналізаційних напірних колектори (трубопровід водовідведення Д = 1000мм), які транспортують стоки міста Чорноморськ на очисні споруди, які розміщені біля с. Санжейка, та електричні кабелі - 10 кВ, що живлять очисні споруди.

            Зазначені об'єкти, є комунальною власністю та знаходяться на балансі КП “Чорноморськводоканал”.

            Згідно статті 73 Земельного кодексу України, ч. 2 ст. 11 Закону України "Про трубопровідний транспорт" уздовж наземних, надземних і підземних трубопроводів встановлюються охоронні зони.

            Згідно статті 1 Закону України "Про трубопровідний транспорт", охоронна зона - землі вздовж магістральних та промислових трубопроводів, навколо промислових об’єктів для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобігання ушкодженню, а також для зменшення їх негативного впливу на людей, суміжні землі, природні об’єкти та довкілля в цілому.

            Згідно пункту 17.1.2 Державних будівельних норм В.2.5-75:2013 “Каналізація. Зовнішні мережі та споруди”, захисні охоронні зони рекомендується передбачити на всіх каналізаційних самопливних і напірних мережах, що проектуються або реконструюються, а також на існуючих мережах з метою попередження травматизму, інших прикрих випадків при виникненні провалів у місцях пошкодження склепінь каналізаційних мереж або при аваріях на них.

            Згідно Державних будівельних норм Б.2.2-12:2019 “Планування та забудова територій” ширина санітарно-захисної смуги напірних колекторів від крайніх ліній повинна бути не менше — 5 м, а відстань від напірної каналізації до фундаментів будинків і споруд — 5м.

            Згідно пункту 15.5 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27 червня 2008р. №190, не дозволяється складання матеріалів і предметів, накопичування сміття ближче ніж за 5 м від осі водопровідних і каналізаційних мереж і пристроїв та в межах охоронних санітарних зон; самовільне спорудження над водопровідними і каналізаційними мережами та пристроями будь-яких будівель та предметів благоустрою; здійснювати роботи на мережах централізованого питного водопостачання та водовідведення, відкривати ляди колодязів, спускатися в них, регулювати засувки без присутності представників виробника.

            На каналізаційних колекторах заборонено розміщувати будівлі, споруди, комунікації, приміщення господарського призначення, висаджувати дерева. Забудова таких охоронних зон, ускладнює потрапляння техніки до місця пошкодження мережі і ліквідація аварійної ситуації можлива лише за умови знесення або ж перенесення цих споруд.

            Згідно пункту 5 Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1997р. № 209, уздовж підземних кабельних ліній електропередачі - у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх кабелів на відстань 1 метра.

            Порушення державних будівельних норм, а саме, самовільна забудова на водопровідних, каналізаційних мережах, та електричних мережах, у випадку виникнення аварійних ситуацій, унеможливлює роботу аварійно-відновлювальної бригади КП «Чорноморськводоканал».

            У разі виникнення аварії, КП “Чорноморськводоканал” має право на доступ до частини земельної ділянки, так як вона рахується землею трубопровідного транспорту, саме такою, через яку проходить каналізаційний напірний колектор та електричний кабель.

            ПАМ’ЯТАЙТЕ! З метою захисту життя та здоров’я громадян, належної експлуатації та обслуговування трубопроводів, а також попередження аварійних ситуацій, на земельних ділянках у межах охоронних зон трубопроводів категорично заборонена будь-яка забудова.