💙2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь.
Водно-болотні угіддя – на користь людям і природі.
💙2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь.
Цього дня 1971 року в місті Рамсар була підписана Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином, як середовище існування водоплавних птахів. Вона стала першою глобальною угодою з охорони та збереження природних ресурсів та для привернення уваги до важливості водно-болотних екосистем для людей, її вперше відзначено у 1997 році. 👩🔬З того часу до Всесвітнього дня водно-болотних угідь проходять інформаційні компанії та природоохоронні акції по всьому світу.
🏞Водно-болотні угіддя є осередками біологічного різноманіття, джерелами води та первинної продуктивності, від яких залежить існування незліченних видів рослин і тварин. 💧Вони підтримують високі концентрації численних видів 🦤птахів, 🐳ссавців, плазунів, земноводних, 🐠риб і безхребетних, угіддя також є важливими сховищами генетичного матеріалу рослин.
Водно-болотні угіддя зустрічаються всюди - 🌷від тундри до тропіків. Точно невідомо, яка частка площі поверхні землі у теперішній час зайнята ними. Згідно з оцінкою Всесвітнього центру екологічного моніторингу ЮНЕП, площа водно-болотних угідь імовірно складає 570 мільйонів гектарів (5,7 мільйона км2) - приблизно 6% поверхні суші Землі - з яких 2% складають озера, 30% верхові болота, 26% низинні болота, 20% заболочені землі і 15% заплави.
💙Природа України є ще однією жертвою російської агресії. Війна посилила руйнування водно-болотних систем, що згубно впливає на довкілля – тваринний і рослинний світ, воду, повітря, ґрунт. 🌎Наслідки цього негативного впливу будуть довгостроковими та матимуть не лише локальний, а й глобальний характер. За попередніми оцінками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України і Державної екологічної інспекції України, збитки довкіллю України від війни становлять понад 1,69 трлн.грн. Така сума, розрахована відповідно до затверджених Методик розрахунку збитків, завданих під час воєнних дій на території України. Дані методики розроблені за допомогою міжнародних партнерів (ОБСЄ, ООН, ЮНЕП) і відповідають міжнародним принципам та підходам. https://svitua.org/2023/01/17/vplyv-rosijskoyi-agresiyi-na-pryrodoohoronni-terytoriyi-ukrayiny/ - ⚡“Вплив російської агресії на природоохоронні території України”.
Реалізація на практиці пріоритетів щодо поліпшення збереження водно-болотних угідь можлива лише за умови об’єднання зусиль усіх державних та недержавних установ та організацій, всього населення країни. З метою збереження цілісності та сприятливого екологічного стану водно-болотних угідь всі громади повинні подбати про необхідність суворого дотримання природоохоронного законодавства, врахування меж цих угідь та необхідності збереження екологічного стану при розгляді питань господарського використання та забудови суміжних територій.